fbpx

מצע

מפלגת "זכויותינו בקולנו" הוקמה בכדי לקדם חיים בכבוד בישראל לאוכלוסיית הוותיקים, אנשים עם מוגבלויות, משפחות וחסרי ישע. המטרה המרכזית היא לדאוג כי אזרחי ישראל יוכלו לחיות בכבוד באריכות ימים ללא סימני שאלה מעל עתידם. אנו רוצים לחזק את החוסן החברתי בישראל על ידי סולידריות חברתית ויצירת אחדות בחברה הישראלית. המפלגה רואה חשיבות עליונה לבניית תהליכי הערכות לתוחלת החיים המתארכת ותוכניות מניעה שונות שיקלו על התמודדות המדינה, החל מטיפול דחוף בנושא הפנסיה וכלה באורח חיים בריא.

המפלגה תקדם:

 1. טיפול באזרחים וותיקים וסיעודיים – העלאת קצבת הזקנה, הובלת מהלך לעידוד בנייה והפעלה של בתי דיור מוגן ובתי חולים סיעודיים במקביל ליצירת פתרונות כח אדם (מטפלים), בניית תוכנית מדינית לסיוע במימון לגיל השלישי, הקלות בתהליכים הבירוקרטיים, מנגנון סיוע למשפחות מטפלות.
 2. צמצום העוני בקרב אזרחים וותיקים ואנשים עם מוגבלויות – הקלות מס לגמלאים ואנשים עם מוגבלויות כחלק מהמלחמה בעוני בקרב אוכלוסיות אלו.
 3. תעסוקה וטכנולוגיה – הובלת תוכנית לעידוד תעסוקת אזרחים וותיקים מגיל 50 ומעלה וסיוע לאנשים עם מוגבלויות בשילוב בעולם העבודה. בנוסף הובלת מהלך לעידוד ופיתוח מרכזי טכנולוגיה לגיל השלישי (לימוד גלישה באינטרנט, רשתות חברתיות, תוכנות ועוד).
 4. הערכות להזדקנות האוכלוסייה – הובלת מהלך רוחבי של הערכות מדינת ישראל להזדקנות האוכלוסייה והארכת תוחלת החיים. החל בערכות למפץ האקטוארי בקרנות הפנסיה, יצירת תשתית קהילתית תומכת, התחדשות עירונית עם הגנה לזכויות גיל הזהב ושילוב צרכיהם כבר בשלבי התכנון, בניית תשתיות ייעוץ וטיפול לבני הגיל השלישי ומשפחותיהם, הקצאת משאבים מדינית.

המפלגה הוקמה על ידי עינת קולמן בעלת תואר ראשון בהצטיינות בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל. קולמן המתמחה מזה כעשור בליווי אישי ומקצועי לגיל השלישי לפרטים ולארגונים. בעבודה השוטפת נחשפה קולמן לקשיים שחווה הגיל השלישי, החל מבחירה ומימון של בתי אבות וכלה בהליכים הבירוקרטיים מול משרדי הבריאות והרווחה ועולמות הסיעוד.

מצע – אג'נדות לטיפול:

 1. העלאת קצבת הזקנה והצמדה להעלאת שכר הח"כים – ככל שהח"כים יעלו את שכר יש להעלות את קצבת הזקנה באחוזים זהים. ברצוננו להעלות את קצבת הזקנה לשכר המינימום כבסיס. 
 2. העלאת קצבת הנכים ומהלכים לעידוד יציאה לעבודה. 
 3. הובלת מהלך לעידוד בנייה והפעלה של בתי דיור מוגן ובתי חולים סיעודיים במקביל ליצירת פתרונות כוח אדם (מטפלים) – שיפור התנאים בבתי אבות ע"י מציאת פתרונות למצוקת גיוס מטפלים לבתי אבות, מתן הכשרה למטפלים, הקמת קבוצות תמיכה לעובדים, הובלת מהלך להגדלת כמות המטפלים בקשישים, הגדלת תקציב המדינה לבתי אבות לשם הגדלת השירותים הניתנים לדיירי בתי האבות, שיפור תנאי ההעסקה לצוות הסוציאלי, הרפואי והסיעודי ופיקוח על התנהלות בתי האבות. 
 4. בניית תוכנית מדינית לסיוע במימון פתרונות מגורים לגיל השלישי.
 5. קידום הליך "זכויות בדחיפה" – כל גוף ציבורי יהיה מחויב ליידע כל אזרח על זכויותיו ולוודא שהוא ממשם (ללא צורך בידע מוקדם או צורך בסיוע מאנשי מקצוע כגון עו"ד, רואה חשבון או שמאי). על כל עובד ציבור לספק שירות מקצועי ויעיל לטובת האזרח בכדי לסייע לו לנצל את זכויותיו ולהעניק לו את כל ההטבות להן הוא זכאי.
 6. הקלות בתהליכים הבירוקרטיים – קיצור והקלת ההליכים הבירוקרטיים בטיפול באנשים סיעודיים, ניצולי שואה, תשושי נפש ותשושים לצורך מטפל / עובד זר וסיוע למימון בתי אבות והקמת גוף אחד מקצועי שמרכז את כל השירותים שנותנים המשרדים השונים במדינה לבני גיל הזהב.
 7. ביטול השתתפות הילדים במימון האשפוז המוסדי של הוריהם בבתי אבות – כיום נדרשים הילדים לחשוף את הכנסתם בפני משרד הבריאות ומשרד הרווחה על מנת לקבל קוד לסיוע לאשפוז סיעודי, דהיינו הילדים נאלצים להשתתף במימון בית אבות והמדינה מסירה את מעצמה את האחריות. 
 8. הקמת מנגנון סיוע למשפחות מטפלות – הקמת מרכזים המשלבים מתנדבים לבני הגיל השלישי ואנשים עם מוגבלויות עם שירותי ייעוץ ותמיכה לבני משפחה מטפלים.
 9. "חי נכון" תוכנית ביטוח לחיים בריאים – עידוד הורדת תעריפי הביטוח לאזרחים וותיקים השומרים על בריאותם ועוסקים בספורט. 
 10. מיזם "חי נכון גם לפני הפנסיה" –  מטרתו לעודד את אזרחי ישראל , קופ"ח ומשרד הבריאות לקידום אורח חיים בריא הן לבריאים והן ל'חולים' ,קופ"ח שתשקיע את מרצה עבור לקוחותיה ע"י טיפול המשלב: רפואה משלימה, תזונה וספורט  ותנתח את נתוני ההיסטוריה הרפואית של מטופליה בכדי לסייע במניעת מחלות עתידיות והדרדרות מצבו התפקודי של הציבור לפני הגיעו למצב סיעודי. קופות החולים יתוגמלו כלכלית על טיפול מותאם ושיפור איכות חיי מטופליהם שיוביל במקביל לחסכון כלכלי למדינה ,שלא תצטרך להוציא מיליארדים עבור טיפולים ואשפוזים באם אזרחיה לא היו מקבלים טיפול של "חי נכון". 
 11. צמצום העוני בקרב אזרחים וותיקים ואנשים עם מוגבלויות – קידום הקלות מס לגמלאים ואנשים עם מוגבלויות כחלק מהמלחמה בעוני בקרב אוכלוסיות אלו.
 12. הובלת תוכנית לעידוד תעסוקת אזרחים מגיל 50 ומעלה וסיוע לאנשים עם מוגבלויות בשילוב בעולם העבודה. בכלל זה, מתן הקלות במיסוי לארגונים וגופים עסקיים המעסיקים את בני הגיל השלישי וללא התניית גובה הכנסות של אנשים עם מוגבלויות לקבלת קצבת נכות.
 13. מהלך לעידוד ופיתוח מרכזי טכנולוגיה לגיל השלישי (לימוד גלישה באינטרנט, רשתות חברתיות, תוכנות ועוד), הקמת מרכזי לימוד טכנולוגיים לבני הגיל השלישי ללימודים וייסודו של מוקד טלפוני למענה לגיל השלישי בבעיות טכנולוגיות.
 14. הובלת מהלך רוחבי של הערכות מדינת ישראל להזדקנות האוכלוסייה והארכת תוחלת החיים – מבחינת שירותי הבריאות, דיור ופנסיה. בכלל זה:
 • הערכות לבעיית קרנות הפנסיה הצפויה לכלל אזרחי מדינת ישראל (המפץ האקטוארי) – בהובלת מהלכים מול הפיקוח על הביטוח ושוק ההון.
 • הערכות לגירעון ההולך וגדל בביטוח הלאומי והכנת תוכנית חירום מיידית  שתמנע השתלטות של האוצר והרווחה על כספי המוסד לביטוח לאומי.
 • יצירת תשתית קהילתית תומכת לשם הפגת הבדידות וליצירת בטחון אישי ורפואי במקום המגורים של בני גיל הזהב.
 • הובלת מהלך התחדשות עירונית עם הגנה לזכויות גיל הזהב ושילוב צרכיהם בתכנון הבנייה.
 • הגדלת היצע הדיור הציבורי המוגן לחסרי דירה או המתקיימים מקצבת זקנה עם השלמת הכנסה.
 • בניית תשתיות ייעוץ וטיפול ברמה המדינית לתהליכי הזדקנות האוכלוסייה. 
 • הקצאת תקציבים מדינית לתוכנית חומש סדורה להתמודדות עם האוכלוסייה המזדקנת.

    15. הגנה צרכנית למניעת ניצול ועושק הקשישים, קידום מענה אנושי במערכת הבנקאית לגיל השלישי והחמרת הענישה על הונאת גיל הזהב.

    16. הקמת מערך של פעילויות מנע, חינוך לבריאות נאותה והרגלי חיים משופרים  לאנשים עם מוגבלויות לשם האטת הזדקנות מוקדמת.

    17. הקצאת משאבים להפעלת תוכנית להתמודדות עם מחלת האלצהיימר והדמנציה .

    18. נפעל לשיפור מערכת הבריאות והגדלת מספר מיטות האישפוז בבתי החולים, מהלך רוחבי לקיצור משך התורים והוספת תקנים לצוות רפואי וסוציאלי בבתי החולים.

    19. הקלה בתהליכים הבירוקרטיים לקבלת קאנביס רפואי – לכאבים ומחלות הגורמים לאנשים סבל רב.

    20. ביטול מבחני הכנסה לאזרחים ותיקים לקבלת גמלת סיעוד במסגרת ביטוח לאומי לצורך הקלה על בני הגיל השלישי ומשפחותיהם, נכון להיום גמלת הסיעוד מותנית בהכנסות בני הזוג.

    21. הארכת תקופת הפיצוי בביטוח הסיעודי של קופות החולים ללא הגבלת זמן.

מה עוד חשוב לנו:

 1. הגנה על חסרי ישע באשר הם, מבוגרים וילדי הגיל הרך בכלל זה – הובלת מהלך פיקוח ובקרה של משרד החינוך על גני ילדים לפעוטות (שאינם מפוקחים כיום).
 2. שוויון אזרחי ללא אפליה מגדרית – קידום זכויות קהילת הלהט"ב בנישואין, פונדקאות וכל הליך אזרחי.
 3. צמצום יוקר המחייה על כלל אזרחי ישראל ובכלל זה הורדות מיסוי.