fbpx


מצע

מפלגת "זכויותינו בקולנו" הוקמה על מנת לקדם חיים בכבוד לכל אזרחי ישראל וביניהם: ציבור הגמלאים, עצמאים ובעלי עסקים קטנים, אנים עם מוגבלויות, נשים , משפחות וחסרי ישע. המטרה שהמרכזית שלנו היא לאפשר רווחה וחיים בכבוד ללא חשש כלכלי. אנו רוצים לחזק את החוסן החברתי בישראל, את הסולידריות החברתית, לייצר אחדות בחברה. 

אנו רואים חשיבות עליונה לבניית תהליכי היערכות לתוחלת החיים המתארכת ולייצר תכניות טיפול שונות על מנת שיקלו על התמודדות המדינה. החל מטיפול דחוף בנושא הפנסיה וכלה באורח חיים בריא

המפלגה תקדם:

 • טיפול באזרחים ותיקים וסיעודיים. נעלה את קצבאות הזקנה. נוביל מהלך לעידוד בנייה והפעלה של בתי דיור מוגן ובתי חולים סיעודיים, במקביל ליצירת פתרונות כח אדם (מטפלים), נבנה תכנית מדינית כלל מערכתית לסיוע במימון לגיל השלישי ונייצר הקלות בתהליכים בירוקרטיים ומנגנוני סיוע למשפחות מטפלות. 
 • תכנית עזר לעצמאים – נקדם תכנית לצמצום הבירוקרטיה והטרטור של העצמאים מול רשויות המדינה, נפתח ונתמוך בעסקים הקטנים ובהגברת השרותיות לבעלי העסקים. ניתן תמריצים וזכויות סוציאליות על מנת שהעצמאי יוכל להתפרנס בכבוד. נקים מרכזי עצמאים שיסייעו בפתרון בעיות ויספקו מידע מפורט על זכויות העצמאים. נייצר זהות חקיקה בין שכיר לעצמאי בזכויות יסוד בביטוח לאומי כגון: ימי מחלה, אבטלה, ימי אבל ועוד. נייצר מנגנון להשתתפות המדינה בהפרשה לפנסיה לעצמאים ונרחיב את ההכרה בהוצאות השונות לצרכי מס. יו"ר המפלגה, עינת קולמן ורבים מחברי המפלגה הם עצמאים בתחומים שונים ומכירים מקרוב את המעמסה והנטל הרובצים כיום על העצמאים והם מחויבים לשנות את המצב. 
 • טיפול בעוני – נייצר תכנית לטיפול בהיקף העוני ונצמצם אותו תוך מיקוד בקרב האוכלוסייה הותיקה, אזרחים ותיקים ואנשים עם מוגבלויות. נפעל להקלות מס לקבוצות אוכלוסיה אלו כחלק מהמלחמה בעוני בקרב הגיל השלישי 
 • תעסוקה וטכנולוגיה – הובלת תוכנית לעידוד תעסוקת אזרחים ותיקים מגיל 50 ומעלה וסיוע לאנשים עם מוגבלויות בשילוב בעולם העבודה. בנוסף הובלת מהלך לעידוד ופיתוח מרכזי טכנולוגיה לגיל השלישי (לימוד גלישה באינטרנט, רשתות חברתיות, תוכנות ועוד).
 • הערכות להזדקנות האוכלוסייה – נוביל מהלך רוחבי של הערכות מדינת ישראל להזדקנות האוכלוסייה והארכת תוחלת החיים. החל בערכות למפץ האקטוארי בקרנות הפנסיה, יצירת תשתית קהילתית תומכת, התחדשות עירונית עם הגנה לזכויות גיל הזהב ושילוב צרכיהם כבר בשלבי התכנון, בניית תשתיות ייעוץ וטיפול לבני הגיל השלישי ומשפחותיהם, הקצאת משאבים מדינית.
 • הגנה על נכסי הטבע – ישראלי אמיתי אוהב את ישראל. נכסי הטבע שלנו, ים המלח, הים התיכון והכנרת חייבים תכנית ארוכת טווח שתשמור על האינטרסים הסביבתיים והאקולוגיים. שיפור החינוך והמודעות לגבי נכסים אלו והצהרה – כסף לא חשוב יותר מהטבע של כולנו!
 • ספורט נגיש לכל – אלון דור-און, מספר 3 ברשימה, שחקן נבחרת ישראל בכדורסל על גלגלים ומאמן שחקנים בעלי מגבלות פיזיות שונות. אלון יפעל להטמיע שיוויון בספורט על מנת שכל אדם יוכל לעסוק בספורט פנאי, ספורט תחרותי או הישגי קרוב למקום מגוריו. שיפור המודעות והרחבת העבודה עם בעלי מגבלה גם מול עמותת ואגודות ספורט עירוניות וארציות.
 • חינוך וערכים – במפלג זכויתינו בקולנו רוצים שבמערכת החינוך יטמיעו גם ערכים. תלמידים יימדדו לא רק על ציונים אלא על ערכי קהילה, סביבה, עזרה לזולת וקבלת האחר. כולנו בני אדם ואנחנו צריכים לחיות בשלום אחד עם האחר, זה מתחיל בחינוך. פועלים שנים בתחום הטמעת ערכי קבלת האחר, זהירות בדרכים, התגברות על קשיים וניצחון על החיים בעזרת הרוח. אם ניבחר – תכנית לשיפור ערכי החינוך תצא לפועל
 

נעדכן את מערכת החינוך לשנת 2020 , שיטות למידה יצירתיות ולא מסורתיות ,המקדמות ההתפתחות החברתית, הרגשית והאינטלקטואלית ומתאימות לעליה המתמדת לילדים עם בעיות קשב וריכוז.

קידום החינוך הפיננסי והעשרת הידע בציבור כבר מגיל צעיר בכל הקשור לניהול  סיכונים אישי, בנקאות, אשראי, השקעות ועוד. וכחלק מלימודי האזרחות יש להרחיב את הידע בחוקי הביטוח הלאומי, רווחה וזכויות מגן שונות.

עינת קולמן, יו"ר המפלגה, היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל. קולמן מתמחה מזה כעשור בליווי אישי ומקצועי לגיל השלישי לפרטים ולארגונים. בעבודה השוטפת נחשפה קולמן לקשיים שחווה הגיל השלישי, החל מבחירה ומימון של בתי אבות וכלה בהליכים הבירוקרטיים מול משרדי הבריאות והרווחה ועולמות הסיעוד והמפלגה מתחייבת לתת דגש גדול על הנושא הזה. 

 • קצבאות הזקנה – נעלה את קצבאות הזקנה ונצמיד אותם להעלאת שכר הח"כים. כל אישור העלאת שכר לחברי הכנסת יגרור גם העלאה בקצבאות הזקנה באחוזים דומים. היעד הוא השוואת קצבאות הזקנה לשכר המינימום במשק על מנת שהמבוגרים יוכלו לחיות בכבוד. 
 • העלאת קצבת הנכים ומהלכים לעידוד יציאה לעבודה מבלי לפגוע בגובה קצבת הנכות. רק כך נוכל לשלב אותם במעגל העבודה מתוך כבוד. 
 • הובלת מהלך לעידוד בנייה והפעלה של בתי דיור מוגן ובתי חולים סיעודיים במקביל ליצירת פתרונות כוח אדם (מטפלים) – שיפור התנאים בבתי אבות ע"י מציאת פתרונות למצוקת גיוס מטפלים לבתי אבות, מתן הכשרה למטפלים, הקמת קבוצות תמיכה לעובדים, הובלת מהלך להגדלת כמות המטפלים בקשישים, הגדלת תקציב המדינה לבתי אבות לשם הגדלת השירותים הניתנים לדיירי בתי האבות, שיפור תנאי ההעסקה לצוות הסוציאלי, הרפואי והסיעודי ופיקוח על התנהלות בתי האבות. 
 • בניית תוכנית מדינית לסיוע במימון פתרונות מגורים לגיל השלישי.
 • קידום הליך "זכויות בדחיפה" – כל גוף ציבורי יהיה מחויב ליידע כל אזרח על זכויותיו ולוודא שהוא ממשם (ללא צורך בידע מוקדם או צורך בסיוע מאנשי מקצוע כגון עו"ד, רואה חשבון או שמאי). על כל עובד ציבור לספק שירות מקצועי ויעיל לטובת האזרח בכדי לסייע לו לנצל את זכויותיו ולהעניק לו את כל ההטבות להן הוא זכאי.
 • הקלות בתהליכים הבירוקרטיים – קיצור והקלת ההליכים הבירוקרטיים בטיפול באנשים סיעודיים, ניצולי שואה, תשושי נפש ותשושים לצורך מטפל / עובד זר וסיוע למימון בתי אבות והקמת גוף אחד מקצועי שמרכז את כל השירותים שנותנים המשרדים השונים במדינה לבני גיל הזהב.
 • ביטול השתתפות הילדים במימון האשפוז המוסדי של הוריהם בבתי אבות – כיום נדרשים הילדים לחשוף את הכנסתם בפני משרד הבריאות ומשרד הרווחה על מנת לקבל קוד לסיוע לאשפוז סיעודי, דהיינו הילדים נאלצים להשתתף במימון בית אבות והמדינה מסירה את מעצמה את האחריות. 
 • הקמת מנגנון סיוע למשפחות מטפלות – הקמת מרכזים המשלבים מתנדבים לבני הגיל השלישי ואנשים עם מוגבלויות עם שירותי ייעוץ ותמיכה לבני משפחה מטפלים.
 • "חי נכון" תוכנית ביטוח לחיים בריאים – עידוד הורדת תעריפי הביטוח לאזרחים וותיקים השומרים על בריאותם ועוסקים בספורט. 
 • מיזם "חי נכון גם לפני הפנסיה" –  מטרתו לעודד את אזרחי ישראל , קופ"ח ומשרד הבריאות לקידום אורח חיים בריא הן לבריאים והן ל'חולים' ,קופ"ח שתשקיע את מרצה עבור לקוחותיה ע"י טיפול המשלב: רפואה משלימה, תזונה וספורט  ותנתח את נתוני ההיסטוריה הרפואית של מטופליה בכדי לסייע במניעת מחלות עתידיות והדרדרות מצבו התפקודי של הציבור לפני הגיעו למצב סיעודי. קופות החולים יתוגמלו כלכלית על טיפול מותאם ושיפור איכות חיי מטופליהם שיוביל במקביל לחסכון כלכלי למדינה ,שלא תצטרך להוציא מיליארדים עבור טיפולים ואשפוזים באם אזרחיה לא היו מקבלים טיפול של "חי נכון". 
 • הובלת תוכנית לעידוד תעסוקת אזרחים מגיל 50 ומעלה וסיוע לאנשים עם מוגבלויות בשילוב בעולם העבודה. בכלל זה, מתן הקלות במיסוי לארגונים וגופים עסקיים המעסיקים את בני הגיל השלישי וללא התניית גובה הכנסות של אנשים עם מוגבלויות לקבלת קצבת נכות.
 • מהלך לעידוד ופיתוח מרכזי טכנולוגיה לגיל השלישי. הקמת מרכזי לימוד טכנולוגיים לבני הגיל השלישי ללימודים וייסודו של מוקד טלפוני למענה לגיל השלישי בבעיות טכנולוגיות.
 • הובלת מהלך רוחבי של הערכות מדינת ישראל להזדקנות האוכלוסייה והארכת תוחלת החיים – מבחינת שירותי הבריאות, דיור ופנסיה. בכלל זה:
 • הערכות לבעיית קרנות הפנסיה הצפויה לכלל אזרחי מדינת ישראל (המפץ האקטוארי) – בהובלת מהלכים מול הפיקוח על הביטוח ושוק ההון.
 • הערכות לגירעון ההולך וגדל בביטוח הלאומי והכנת תוכנית חירום מיידית  שתמנע השתלטות של האוצר והרווחה על כספי המוסד לביטוח לאומי.
 • יצירת תשתית קהילתית תומכת לשם הפגת הבדידות וליצירת בטחון אישי ורפואי במקום המגורים של בני גיל הזהב.
 • הובלת מהלך התחדשות עירונית עם הגנה לזכויות גיל הזהב ושילוב צרכיהם בתכנון הבנייה.
 • הגדלת היצע הדיור הציבורי המוגן לחסרי דירה או המתקיימים מקצבת זקנה עם השלמת הכנסה.
 • בניית תשתיות ייעוץ וטיפול ברמה המדינית לתהליכי הזדקנות האוכלוסייה. 
 • הקצאת תקציבים מדינית לתוכנית חומש סדורה להתמודדות עם האוכלוסייה המזדקנת.
 1. הגנה צרכנית למניעת ניצול ועושק הקשישים, קידום מענה אנושי במערכת הבנקאית לגיל השלישי והחמרת הענישה על הונאת גיל הזהב.
 2. הקמת מערך של פעילויות מנע, חינוך לבריאות נאותה והרגלי חיים משופרים  לאנשים עם מוגבלויות לשם האטת הזדקנות מוקדמת.
 3. הקצאת משאבים להפעלת תוכנית להתמודדות עם מחלת האלצהיימר והדמנציה .
 4. נפעל לשיפור מערכת הבריאות והגדלת מספר מיטות האישפוז בבתי החולים, מהלך רוחבי לקיצור משך התורים והוספת תקנים לצוות רפואי וסוציאלי בבתי החולים.
 5. הקלה בתהליכים הבירוקרטיים לקבלת קאנביס רפואי – לכאבים ומחלות הגורמים לאנשים סבל רב.
 6. ביטול מבחני הכנסה לאזרחים ותיקים לקבלת גמלת סיעוד במסגרת ביטוח לאומי לצורך הקלה על בני הגיל השלישי ומשפחותיהם, נכון להיום גמלת הסיעוד מותנית בהכנסות בני הזוג.
 7. הארכת תקופת הפיצוי בביטוח הסיעודי של קופות החולים ללא הגבלת זמן.
 

מה עוד חשוב לנו:

 1. הגנה על חסרי ישע באשר הם, מבוגרים וילדי הגיל הרך בכלל זה – הובלת מהלך פיקוח ובקרה של משרד החינוך על גני ילדים לפעוטות (שאינם מפוקחים כיום).
 2. שוויון אזרחי ללא אפליה מגדרית – קידום זכויות קהילת הלהט"ב בנישואין, פונדקאות וכל הליך אזרחי.
 3. צמצום יוקר המחייה על כלל אזרחי ישראל ובכלל זה הורדות מיסוי. 
 

אם גם אתם ישראלים גאים כמונו – הצטרפו אלינו. 

ישראלי אמיתי אוהב את הארץ שלו. ישראלי אמיתי מודאג מהמצב הפוליטי ורוצה לשנות. לשפר את החינוך-הערכי בקרב ילדים ונוער, לחזק את העצמאים, לדאוג לשכבות החלשות, לשמור על נכסי הטבע, לשמור ולחזק את הרוח הישראלית, לאחד במקום להסית. לשתף פעולה במקום לריב. 

בתמהיל המדהים הזה שנקרא מדינת ישראל – ההבנה שכולנו בעצם ישראלים תיצור פה אחדות מחדש, ערבות הדדית ושיתוף פעולה בין כל הפלגים השונים. 

אנחנו חיים פה יחד, ללא קשר לצבע, דת או השקפה פוליטית. העובדה הזו קושרת אותנו בגורל אחד לארץ מלאת האתגרים והנפלאות שלנו.

הפעם תבחרו בעצמכם – שימו ק בקלפי